Dzień Dziecka z Kubusiem Puchatkiem

3 czerwiec 2021
„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest... Kubuś Puchatek, Kubuś….” 1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia bawiliśmy się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Było tanecznie i sportowo.
Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Powstał w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie. W Polsce oraz innych państwach bloku wschodniego Międzynarodowy Dzień Dziecka był obchodzony już od lat pięćdziesiątych, zawsze 1 czerwca.

Informację wprowadził(a): Elżbieta Gębala (2021-06-03 12:36:19)
Informację zmodyfikował(a): Elżbieta Gębala (2021-06-03 12:36:23)