Biedronki

Dzień Dziecka w przedszkolu.

2 czerwiec 2021
Tygryski ze Stumilowego Lasu świętują Dzień Dziecka.
W kalendarzu 1 czerwca, czyli dziś Dzień Dziecka! Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swoje święto. Biedroneczki od samego rana bawiły się wyśmienicie. Rano zostały mianowane (nazwane) na Tygryski. Przyjęły rolę jednego z bohaterów książki o Kubusiu Puchatku. Otrzymały kolorowe stroiki na głowę przedstawiające bajkowe postaci. Po wspólnych tańcach integracyjnych w sali dzielne Tygryski wyruszyły na wyprawę do Stumilowego Lasu, który został zaaranżowany w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci wykonywały różne „trudne” zadania zaplanowane dla sprytnych, zwinnych i wysportowanych Tygrysków. Wśród konkurencji sportowych zaproponowanych jako tor przeszkód znalazły się m.in. takie zabawy: slalom z jajkiem, „sadzenie i zbieranie kapusty”, celowanie piłką do wiklinowego kosza, przechodzenie przez tunel (czworakowanie), rzut woreczkami gimnastycznymi do obręczy, skoki w workach. W Stumilowym Lesie była także Fotobutka Kubusia Puchatka i nasze Tygryski zrobiły sobie w niej urocze pamiątkowe zdjęcia. Po pobycie na świeżym powietrzu Tygryski wróciły do „Bazy”, czyli do sali i bawiły się dalej. Na przygotowanych serduszkowych laurkach dla dzieci Tygryski narysowały obrazki na temat spędzania wolnego czasu z najbliższymi: rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Pięknie opowiedziały też o swoich marzeniach. Panie złożyły dzieciom życzenia i zaśpiewały "Sto lat". Pod koniec dnia wszystkie Tygryski zebrały się na ważnej "naradzie", w trakcie której dzieciom wręczono złote odznaki "Tygrysek na medal". Świętowanie Dnia Dziecka w grupie Biedronek (dziś - Tygrysków) zakończyło się wykonaniem wspólnego grupowego zdjęcia z laurkami i medalami.

Informację wprowadził(a): Monika Gorgosz (2021-06-07 11:49:12)
Informację zmodyfikował(a): Monika Gorgosz (2021-06-07 12:06:24)