Smerfy

21 kwiecień 2024
12.04.2024r. Smerfy wzięły udział w 8 Festiwalu Przedszkolaków "Ekozoolandia"w Strzeleckim Domu Kultury. Dzieci w barwnych kostiumach nawiązujących do chronionego w Polsce Orła Bielika zaprezentowały piosenkę i układ taneczny.

14 kwiecień 2024
We wtorek 09.04.2024 r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny Pan Łukasz Ulfik. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda jego strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy i same nabyć praktycznych umiejętności. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy .Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się "małymi ratownikami" i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie, choć oczywiście oby nie musiały z tej wiedzy korzystać. Jeszcze raz kierujemy serdeczne podziękowania dla Ratownika Medycznego, Pana Łukasza.

14 kwiecień 2024
W ramach obchodów dwudziestolecia wejścia Polski do Unii Europejskiej grupa Smerfów uczciła ten dzień w wyjątkowy sposób. Dzieci wyruszyły w podróż zwiedzając Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie oraz popłynęły do Wenecji. Zapoznały się m.in z mapą i flagą Włoch. Grupa Smerfów "zakosztowała prawdziwej włoskiej pizzy, którą samodzielnie przygotowała od podstaw.

13 kwiecień 2024
Smerfy założyły hodowlę. Dzieci chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulę, marchewkę, pietruszkę, rzeżuchę, kiełki, bazylię, fasolę, oregano. Mali ogrodnicy bardzo zaangażowali się w sadzenie i sianie roślin.

Informację wprowadził(a): Monika Gorgosz (2018-02-16 10:56:39)
Informację zmodyfikował(a): Małgorzata Kołodziej (2024-04-21 19:31:04)