21 kwiecień 2024
12.04.2024r. Smerfy oraz Biedronki wzięły udział w 8 Festiwalu Przedszkolaków "Ekozoolandia"w Strzeleckim Domu Kultury. Obie grupy w barwnych kostiumach nawiązujących do chronionego w Polsce Orła Bielika zaprezentowały piosenkę i układ taneczny.

14 kwiecień 2024
We wtorek 09.04.2024 r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny Pan Łukasz Ulfik. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda jego strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy i same nabyć praktycznych umiejętności. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się "małymi ratownikami" i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie, choć oczywiście oby nie musiały z tej wiedzy korzystać. Jeszcze raz kierujemy serdeczne podziękowania dla Ratownika Medycznego, Pana Łukasza.

5 kwiecień 2024
.

Informację wprowadził(a): Jarosław Pietrucha (2016-12-23 12:36:09)
Informację zmodyfikował(a): Małgorzata Kołodziej (2024-04-21 19:20:34)