Zajęcia w małej grupie

Rozpoczynamy nowy cykl zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 prowadzimy zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w oparciu o metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne z elementami wspierania komunikacji gestami Makaton. Makaton wykorzystuje proste gesty i rysunki graficzne. Gesty zawsze są formami wspomagającymi słowne porozumiewanie się, są stosowane symultanicznie, jednocześnie, z mową, służą jako dodatkowy środek, który wzmacnia przekazywany dziecku lub przez dziecko komunikat. Gestom zawsze towarzyszy poprawna, gramatyczna mowa! Ćwiczenia październikowe miały na celu: 1. rozwijanie percepcji siebie i własnego ciała - poczucia tożsamości, budowanie pozytywnego obrazu siebie, 2. doskonalenie percepcji słuchowej, poczucia rytmu, aktywizowanie analizatora słuchowego, 3. usprawnianie zborności ruchowej.

Informację wprowadził(a): Ewa Garduła (2021-03-20 20:29:01)
Informację zmodyfikował(a): Ewa Garduła (2021-03-20 20:32:51)
Liczba odwiedzin: 2080