Co wyrośnie z nasion - zajęcia WWR

6 kwiecień 2023
Wczesne Wspomaganie Rozwoju to specjalistyczne zajęcia, których celem jest wspieranie rozwoju dziecka we wszystkich sferach jego funkcjonowania. Poprzez przemyślane i zaplanowane działania terapeutyczne dążymy do tego, aby wyrównać deficyty rozwojowe występujące w wybranych obszarach.
Na zajęciach WWR wykorzystujemy metodę Weroniki Sherborne (inaczej: Metoda Ruchu Rozwijającego). Celem tych zajęć jest wzmacnianie u dzieci pewności siebie i poczucie bezpieczeństwa, wyciszenie i uspokajanie dzieci nadaktywnych, usprawnianie uwagi słuchowej, poczucia rytmu, realizowania ciałem sekwencji rytmicznych, koordynacja wzrokowo-ruchowa, usprawnianie dłoni, usprawnianie uwagi słuchowej w toku zabaw z piosenką. W trakcie zajęć dzieci tworzą wspólna pracę plastyczną podzieloną na etapy.

Informację wprowadził(a): Elżbieta Pawełczyk (2023-05-02 14:52:07)
Informację zmodyfikował(a): Elżbieta Pawełczyk (2023-05-15 00:03:10)