Puchatki

27 marzec 2024
"Skacze drogą zając, skacze pomalutku. Przykucnął za płotem, hop i już w ogródku. Kic, kic, kic cichutko, skrada się do domu. Każdemu zostawia prezent po kryjomu. Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem, Słoneczne i pachnące Święta Wielkanocne."

25 marzec 2024
W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to wyczekiwane wydarzenie. Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w nasze okna. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Marzannę pożegnaliśmy okrzykami: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy. Dzieci miały okazję zatańczyć z zimową panną i ją pożegnać. Listonosz niespodziewanie dostarczył list, który został wszystkim odczytany. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą dotyczącą zwiastunów wiosny i śpiewem zachęcić Panią Wiosnę, żeby z nami już została a Zima odeszła na dobre. Największą atrakcją okazało się szukanie gaiku i wspólny wiosenny pochód.

23 marzec 2024
W tym tygodniu rozmawialiśmy o pracach w ogrodzie. Naśladowaliśmy pracę ogrodnika ( kopanie, grabienie, sianie, podlewanie itp.). Wykonywaliśmy prace plastyczne. Wykonaliśmy swój własny zielony ogródek. Sialiśmy rzeżuchę, fasolę, owies, kiełki oraz sadziliśmy cebulę. Będziemy obserwowali wzrost roślinek oraz będziemy je podlewać i pielęgnować.

20 marzec 2024
W piątek 15.03.2024 r. nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Wróbelek Elemelek. Inscenizacja przedstawiona przez aktorów miała charakter prozdrowotny: dbanie o higienę jamy ustnej, czystość ciała, gimnastykowanie się, oraz treści programu antynikotynowego- szkodliwość palenia papierosów i dymu papierosowego. Podczas przedstawienia aktorzy wykorzystali wiele rekwizytów a dzieci miały okazję brać czynny udział w przedstawieniu. Dzieci były zachwycone i zaczarowane oraz kompletnie pochłonięte przygodami wróbelka Elemelka.

13 marzec 2024
Dziś dzieci z naszej grupy zrealizowały kolejne zadanie z projektu "Z ekologią na ty". Wspólnie stworzyły plakat o Ojcowskim Parku Narodowym. Poznały historię tego miejsca, ciekawostki oraz walory przyrodnicze.

Informację wprowadził(a): Renata Franczok (2018-02-18 17:04:38)
Informację zmodyfikował(a): Elżbieta Gębala (2024-03-27 09:16:10)